- Bezpłatne badanie na okulary -

Badanie wzroku

Profilaktyka zdrowotna jest najlepszym i najtańszym leczeniem także w okulistyce. Każde dziecko już w wieku przedszkolnym powinno być poddane pełnej diagnostyce okulistycznej (zgłosić się do okulisty dziecięcego). Tylko wczesne wykrycie różnych schorzeń oraz wad wzroku gwarantuje skuteczną pomoc.

U niemowląt oraz starszych dzieci choroby powierzchni oka jak infekcje bakteryjne, łzawienie oczu diagnozujemy u dzieci w naszym gabinecie w Gorzowie. Jeżeli jest potrzeba zabiegu okulistycznego wystawiamy skierowanie do szpitala.

U dzieci do drugiego roku życia dno oka powinno być badane w znieczuleniu z założeniem specjalnej rozwórki na powieki, aby dokładnie obejrzeć dno oka. Dlatego zalecamy przeprowadzić to badanie w warunkach szpitalnych.

Natomiast każde dziecko w wieku przedszkolnym (od około 2,5 roku życia) powinno być poddane pełnej diagnostyce okulistycznej (nie wymaga to znieczulenia). Dzieci do 10 – 12 roku życia badamy po 3 dniowym zakropieniu Atropiną, aby wynik badania był w pełni wiarygodny. Receptę na Atropinę można otrzymać w naszych salonach optycznych w Gorzów Wielkopolskim.

U każdej młodej osoby i osób starszych bez dolegliwości badanie okulistyczne wskazane byłoby raz na 2 – 3  lata. W razie stwierdzenia choroby czy wady wzroku o częstotliwości wizyt decyduje lekarz prowadzący.

Wiele chorób narządu wzroku jak, np. jaskra, retinopatia cukrzycowa i nadciśnieniowa, różnowzroczność i inne długo nie dają żadnych dolegliwości. Rozwijając się w sposób podstępny usypiają czujność pacjenta i gdy zgłasza się z powodu pogorszenia widzenia czasami niewiele można pomóc. Choroby te nieleczone prowadzą do bardzo dużego niedowidzenia lub całkowitej ślepoty. Tylko specjalista okulista może prawidłowo zdiagnozować w porę problem.

W okulistyce na przełomie ostatnich 20 lat nastąpił ogromny postęp w diagnostyce chorób oczu w czym niezastąpione są nowoczesne urządzenia. Nawet wyspecjalizowany lekarz bez pomocy najnowocześniejszych urządzeń nie jest w stanie w pełni zdiagnozować różnych dolegliwości, które obecnie można już leczyć.

Mając powyższe na uwadze położyliśmy ogromny nacisk i wysiłek na zakup najnowocześniejszego na świecie sprzętu okulistycznego i optycznego - obejrzyj nasze urządzenia.

Lekarz specjalista chorób oczu (okulista - okulista dziecięcy) również systematycznie szkoli się, aby posiadać najnowszą specjalistyczną wiedzę w zakresie okulistyki i optyki żeby najlepiej leczyć naszych pacjentów (o czym świadczą liczne certyfikaty).

Copyright © 2019 Okulista / Optyk - Danuta Bednarek
Realizacja: haiNET | CMS by Quick.Cms